Kennis en informatie

Op onze vestigingen en servicepunten samen met onze partners

Naar begin jaarverslag

Menopauze? Menopower!

'Hele prettige en professionele gastspreker. Ze gaf heel veel nuttige informatie op meerdere gebieden. Genoeg aandacht voor vragen en ze hield de vaart erin!'

 

We haken graag aan op actualiteiten. Er verschenen verschillende artikelen in de media over het taboe op de overgang/ menopauze. Daarom nodigden we Celine van Care for Women uit om over dat onderwerp te spreken. 

Slimme Breintrucjes

'Er werd op een leuke en speelse manier uitgelegd wat stress met je hersenen doet. Mijn dochter kan zeker wat met de tips die we kregen.'

 

Een van onze doelen in 2024 was om meer aandacht te besteden aan de mentale gezondheid van jeugd en jongeren. In samenwerking met de KAS Academy 4U organiseerden we een workshop. Kinderen en hun ouders leerden wat stress met je brein doet en kregen tips kregen hoe om te gaan met stress.

KennisMakerslezing Mark Thur

'Uit een opleiding ver uit het verleden weet ik dat de ‘grond’ de basis is. En er is nog heel wat te ontdekken.'

 

Met onze KennisMakers-lezingen geven we inwoners van Altena de kans om hun kennis te delen. Zo vertelde Mark Thur over de rol van wormen in de bodem. Wil jij ook jouw passie of kennis delen met anderen in Altena? Lees hier verder en ontdek de mogelijkheden!

Veilig Online

'De informatie van verschillende partijen, de livestream, het warme onthaal van mensen, drank en voedsel, de mooie bieb qua gebouw en inhoud, de aardige burgemeester, zijn mooie Altenaspeld!'

Per ongeluk op een verkeerde link klikken in een e-mail? Of gebeld worden door iemand die zich voordoet als bankmedewerker? Dit zijn bekende vormen van online fraude.

Wij willen ervoor zorgen dat dit de inwoners van Altena niet gebeurt. Daarom organiseerden we een informatieavond  samen met Brabantse Bibliotheken, Gemeente Altena, politie, buurtpreventie, Rabobank en SeniorWeb Land van Heusden en Altena. Op deze avond toonden we een livestream vanuit Bibliotheek Roosendaal. Hier sprak presentator Ewout Genemans met experts over online fraude. Tijdens de livestream leerden de bezoekers hoe ze zichzelf kunnen beschermen. Na de livestream kregen bezoekers tips en uitleg bij de informatiemarkt.

Sustainable Development Goals (SDG's)

Wil je meer informatie over waar we aan bijdragen? Bekijk hier onze toelichting.